Kamiński i Dorsey nowymi w Rosie.

Wojciech Kamiński został nowym trenerem koszykarzy Rosy Radom i na stanowisku zastąpił zwolnionego w czwartek Mariusza Karola. Z 14 meczów obecnego sezonu Rosa wygrała tylko trzy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nowym nabytkiem klubu został również 29-letni, amerykański skrzydłowy Ronald Dorsey.

38-letni Kamiński ostatnio pracował w Polpharmie Starogard Gdański. W listopadzie jego umowa została jednak rozwiązana za porozumieniem stron, po słabych wynikach osiąganych przez drużynę. Na koncie ma dwa brązowe medale mistrzostw Polski z Polonią Warszawa (2004 i 2005 rok).

Ronald Dorsey czyli najnowszy nabytek Rosy, może grać zarówno na pozycji rzucającego obrońcy, jak i niskiego skrzydłowego. Amerykanin grał wcześniej w drużynie uczelni McNeese State (NCAA), a także w Finlandii, na Litwie oraz w Australii.

Ostatnio był zawodnikiem zespołu Auckland Pirates w Nowej Zelandii. Dorsey w 13 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 16,7 punktu, 4,5 zbiórki oraz 1,9 asysty. Zawodnik jest już w Radomiu i wraz z nowym trenerem weźmie udział w wieczornym treningu.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *