Lance Jeter na testach w Koszalinie.

24-letni Amerykanin, Lance Jeter, przez dwa tygodnie będzie testowany przez Teo Ciźmica w perspektywie gry na pozycji rzucającego obrońcy w koszalińskim AZS-ie.

Zawodnik combo, mogący również kreować grę drużyny, to absolwent uczelni Nebraska i mierzy 190 cm wzrostu. Jego zaletą jest ogromna siła – próbował swoich sił w futbolu amerykańskim – co wydaje się nie dziwne przy masie 102 kg (224.4 lbs). Ostatni sezon spędził on w Holandii, reprezentując barwy Aris Leeuwarden.

W Eredivisie notował średnie 16.8 pkt i 3.4 as. Co ciekawe w obu kategoriach statystycznych plasował się on w top 5 ligi. Jego zespół, mimo wysokich notowań Jetera, nie zdołał awansować do play offs i musiał zadowolić się piątym miejscem.

Wcześniej w 2001 roku próbował on dostać się do draftu w najlepszej lidze świata, ale żadna z drużyn nie postawiła na niego i był zmuszony do wyjazdu na Stary Kontynent w poszukiwaniu pracodawcy.

Obrońca ma dwa tygodnie na przekonanie do swojej osoby nowego szkoleniowca Teo Ciźmica. Czy wykorzysta swoją szansę?

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przegląd transferów w Eurolidze (cz.5)

Najpierw oficjalne przenosiny Davida Andersena do tureckiego Fenerbahce, następnie, transfer serbskiego środkowego Kosty Perovica z FC Barcelony do Unicaji Malaga,...

Zamknij