Kwarta z graczem PLK – Piotr Pamuła

„Przede wszystkim dalej się rozwijać” – mówi w wywiadzie dla Naszego Kosza reprezentant Polski Piotr Pamuła. 22-letni rzucający obrońca jest w trakcie przygotowań z kadrą do eliminacji Mistrzostw Europy, ale znalazł chwilę, aby odpowiedzieć na nasze pytania. W ubiegłym sezonie na parkietach PLK reprezentował barwy zespołów AZS Politechnika Warszawska i AZS Koszalin. Gdzie zagra w przyszłym sezonie? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Tymczasem w wywiadzie nasz Gość opowiada o poprzednim sezonie, obecnych przygotowaniach z reprezentacją i swojej przyszłości.

1. W końcówce poprzedniego sezonu przeniosłeś się po wielu latach gry w Warszawie do Koszalina. Czy możesz zdradzić dlaczego zdecydowałeś się na przenosiny jeszcze w trakcie sezonu? Czy z perspektywy czasu to była dobra decyzja?

Myślę że wszyscy kibice którzy choć trochę śledzą ekstraklasowe rozgrywki wiedzą co działo sie w warszawskim klubie. Juz na początku sezonu pojawiły sie problemy finansowe itp. W pewnym momencie miarka po prostu sie przebrała i trafiłem do Koszalina. Jeśli chodzi o decyzje byłem bardzo zadowolony i mogę tylko żałować że nie podjąłem jej wcześniej.

2. W drużynie AZS Koszalin od razu stałeś się ważnym graczem, a podczas play-off wskoczyłeś nawet do pierwszej piątki. Co pomogło Tobie w tak szybkim zaaklimatyzowaniu się w nowym zespole?

Mimo wszystko, szczęście w nieszczęściu ale pomogły mi w tym kontuzje graczy z Koszalina, najpierw był Mcintosh następnie Dutkiewicz, dzięki temu otrzymałem sporą liczbę minut. Jeśli chodzi o aklimatyzacje, bardzo pomogły mi twarze które znałem już wcześniej, jak Mateusz Jarmakowicz, M. Dutkiewicz, K. Łączyński.

3. Przed poprzednim Eurobasketem Marcin Gortat powiedział, że przegrane 20 punktami mecze pokażą kadrze, w której byłeś, miejsce w szeregu. Jak Marcin Gortat został przyjęty po tych słowach na tegorocznym zgrupowaniu?

Można powiedzieć, że nie zostały skomentowane, a ja tego nie zrobię tym bardziej, bo nie od tego jestem.

4. Jak wyglądają Twoje relacje z innymi zawodnikami kadry, z którymi rywalizujesz o miejsce na pozycji rzucającego obrońcy? Czy jest jakaś dodatkowa rywalizacja na treningach między Tobą, a Dardanem Berishą i Łukaszem Wiśniewskim?

Jeśli chodzi o relacje między zawodnikami są one naprawdę świetne, atmosfera w kadrze jest bardzo fajna. Rywalizacja jest, tak jak w każdym innym zespole ale tylko na parkiecie.

5. Jak oceniasz szansę Polskiej Reprezentacji w nadchodzących eliminacjach do Mistrzostw Europy? Kto będzie najgroźniejszym rywalem w naszej grupie?

Cel jest jeden – awans na ME w Słowenii. Najgroźniejszymi rywalami ,,na papierze” z pewnością są Finowie i Belgowie, ale nie możemy zapomnieć o innych zespołach, bo wszyscy chcą uzyskać ten awans.

6. Dotychczas nie podpisałeś jeszcze umowy z żadną drużyną na kolejny sezon. Z jakich klubów otrzymałeś najbardziej konkretne propozycje kontraktu?

Myślę, że nie ma sensu o tym mówić, najważniejsze jest z którym klubem podpisze umowę.

7. W mediach pojawiają się doniesienia, że jesteś bliski podpisania umowy z Asseco Prokomem Gdynia. Czy na tym etapie rozmów możesz potwierdzić te informacje?

Wszystko się wyjaśni gdy podpisze umowę, w swoim czasie zostanie podana oficjalna informacja gdzie to będzie. Żadnej umowy jeszcze nie podpisałem więc nie ma o czym mówić.

8. Pomimo zaledwie dwóch sezonów gry w PLK jesteś już cenionym graczem na swojej pozycji. Jakie stawiasz sobie cele przed nadchodzącym sezonem? 

Przede wszystkim dalej się rozwijać. Myślę, że żebym był cenionym graczem tym z najwyższej półki w PLK jeszcze trochę mi brakuje.

9. Jesteś znany przede wszystkim z dobrego rzutu z dystansu. Jeśli miałbyś wskazać kolejną umiejętność, która jest Twoją mocną stroną co by to było? Które elementy swojej gry chciałbyś przede wszystkim poprawić w kolejnym sezonie?

Nie chce sam siebie oceniać, są od tego inni ludzie. Do poprawy mam wiele rzeczy jak np. siła fizyczna drybling czy obrona. To są kolejne cele na następny sezon.

10. Kto Twoim zdaniem wywalczy mistrzostwo w nadchodzącym sezonie 2012/13?

Mam nadzieje, że zespół w którym ja się znajdę:) Podejrzewam, że w gronie faworytów będą ciągle te same zespoły (Asseco, Trefl, Turów, Stelmet). Wszystko zweryfikuje sezon.

11. Gdybyś mógł wybrać, z którym z zawodników najbardziej chciałbyś zmierzyć się w grze 1 na 1. 

Chciałbym się kiedyś zmierzyć z jakimś zawodnikiem NBA, to byłoby ciekawe, zobaczyć jak to wygląda po tamtej stronie oceanu.

12. Jakie jest Twoje koszykarskie marzenie? 

Kroczek po kroczku, najpierw wygrać Mistrzostwo Polski, mieć w tym spory udział, i wtedy wyznaczać sobie kolejne marzenia i cele.

Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia w realizacji celów indywidualnych i drużynowych w kolejnym sezonie.

Pin It

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *