Młodzi Polacy fundują nam niespodziankę!

Mieli Serbów na przysłowiowym widelcu, byli naprawdę niedaleko od wygranej i prowadzili nawet w trzeciej kwarcie spotkania litewskiego turnieju. Mimo porażki z faworyzowaną reprezentacją z Bałkanów, młodzi Polacy walczący w najlepsze w młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 16 awansowali do ćwierćfinału! Zostawiliśmy w polu i za burtą organizatorów turnieju (5 msc. w grupie).

Awans zawdzięczamy głównie postawie reprezentacji Francji, która ograła prowadzących przez połowę spotkania Niemców. Francuzi na przestrzeni 4 kwarty zaliczyli 10-punktowy zryw, który był solidną zaliczką do zwycięstwa.

Wracając do spotkania naszej reprezentacji; Polakom wyjątkowo nie siedział rzut. Mimo, że po 30 minutach prowadziliśmy wyrównaną walkę (47:47), nie siedział nam rzut z dystansu (0/11) czy z osobiste (tylko 12/27). Nie pomógł nam również występ Grzegorza Kulki, autora dubletu na poziomie 13pkt i 10zb. Serbowie w swoim składzie mieli aż trzech graczy, którzy przekroczyli granicę 10 oczek; Pavlović – Stojanović – Daskalović (41 oczek). Nasi najlepsi strzelcy z kolei, nie popisali się i nie błyszczeli wczoraj formą. Tercet Kamil Zywert – Marek Zywert – Artur Włodarczyk trafił tylko 3 z 25 rzutów z pola..

W piątek nasi młodzieżowcy spotkają się z niepokonanymi dotychczas Włochami. Początek spotkania o godzinie 12.30. Niezależnie od wyniku tego spotkania, występ podopiecznych Arkadiusza Miłoszewskiego trzeba uznać już za sukces.

Wynik: Polska – Serbia 62:70 (16:12 16:16 15:19 15:23)
Polska: Pruefer 13, Wadowski 8, Stawiak 6, K.Zywert 6, M.Zywert 3 (5 as.) oraz Kulka 13 (10 zb.), Marek 4, Jakubiak 4, Włodarczyk 3, Fatz 2

Serbia: Pavlovic 15(1), Vucetic 8(1), Dokovic 7(1), Peno 2, Jovanovic 0 oraz Stojanovic 14, Daskalovic 12(3), Radovanovic 5(1), Lazarevic 4, Starincevic 3, Kovacevic 0