Były gracz Turowa zmienia klub.

Były najlepszy zawodnik naszej ligi i MVP rozgrywek 2009/10 Ali Karadeniz (dawniej Michael Wright przed zmianą obywatelstwa na tureckie) zmienia barwy w lidze tureckiej z Turk Telekom na Mersin. Jego nowa drużyna w ostatnim sezonie musiała się obejść ze smakiem, jeśli chodzi o play offs, zajmując 10 miejsce z bilansem 12-18.

Włodarze Mersin zdecydowali się zatem na podkoszowego, byłych Mistrzów Polski – Śląska Wrocław – który na przestrzeni poprzednich rozgrywek odnotowywał średnie 15.9 pkt i 5.7 zb. Karadeniz ma być główną siłą przebudowanej ekipy i poprowadzić zespół do walki o wyższą lokatę..

Dla byłego króla strzelców naszej ligi (sezon 2009-10) będzie to już czwarty klub przy jego tureckiej przygodzie. Wcześniej 32-latek już bowiem występował w barwach Tranbzonu i Besiktasu. Mierzący 203 cm wzrostu Karadeniz w sezonie 2001-2002 bronił barw wrocławskiego Śląska, wygrywając finał PLK przeciwko Prokomowi Trefl Sopot oraz zdobywając nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza finałów.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Syn Sabonisa nie przestraszył młodych Polaków.

Bracia – Kamil i Marek - Zywertowie (10 i 23 punkty) poprowadzili naszą reprezentację do lat szesnastu do spektakularnego tryumfu...

Zamknij