Kadra U16 utrzymała się w Dywizji A

Dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu pierwszej fazy grupowej z Czechami Polska Reprezentacja do lat 16 zapewniła sobie utrzymanie w Dywizji A. Do drugiej fazy przechodzimy z bilansem 0-2 i zagramy z Niemcami, Serbią i Litwą. Wciąż mamy szansę na awans do ćwierćfinału, do którego przechodzą 4 z 6 zespołów z naszej grupy F. 

Mecz z Czechami wygraliśmy 89-77 po wcześniejszych przegranych z Grecją i Francją. Najlepiej w tym spotkaniu spisał się Kamil Zywert, który zdobył 22 punkty i 6 asyst. Tym razem jednak uzyskał duże wsparcie od reszty zespołu. Aż pięciu naszych zawodników uzyskało dwucyfrowe zdobycze punktowe.

W dotychczasowych spotkaniach liderem naszej kadry jest rozgrywający Kamil Zywert, który średnio zdobywa 13 punktów i 5 asyst na mecz. Bardzo dobrze spisuje się też Grzegorz Kulka, który notuje 9,3 punktu i 7,7 zbiórki. Trzecim strzelcem naszego zespołu jest Artur Włodarczyk ze średnią 9 punktów na mecz i zdobywa także 3,7 przechwytów w spotkaniu. Najlepszym zbierającym naszej drużyny jest jak dotychczas Filip Pruefer , który notuje 8,3 zbiórki i dokłada do tego 7 punktów na mecz.

W ostatnim spotkaniu pokonaliśmy Czechów, którzy z 3 porażkami zajęli ostatnie miejsce w grupie i spadają do Dywizji B. Mecz był toczony w szybkim tempie, ale dzięki lepszej grze na tablicach udało nam się odnieść bardzo cenne zwycięstwo. Oprócz wspomnianego wcześniej Kamila Zywerta dobre spotkanie rozegrał Grzegorz Kulka, który zdobył 18 punktów i 8 zbiórek. Po 11 punktów dołożyli Marek Zywert i Mateusz Stawiak dokładając do tego odpowiednio 7 i 6 zbiórek.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *