Adomaitis na celowniku Anwilu.

Wiele wskazuje na to, że sternicy Anwilu Włocławek wybrali już nowego trenera. Wg naszych ustaleń wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i lada dzień oficjalnie poznamy nazwisko nowego szkoleniowca ekipy z Kujaw. Tym trenerem ma być dobrze znany we Włocławku, były zawodnik klubu, Litwin Dainius Adomaitis.

Włocławek jest dla 38-letniego szkoleniowca miejscem szczególnym, bowiem tam rozpoczynał on polską przygodę z koszykówką. Teraz śladami Igora Griszczuka i doświadczeniach zebranych w Słupsku, przeniesie on swoje talenty z Czarnych do Anwilu.

Adomaitis to 3-krotny Mistrz Litwy, zdobywca Pucharu Europy, Mistrz Euroligi i brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Sydney. W Polsce jako zawodnik wywalczył dwa złota ze Śląskiem Wrocław, srebro z Anwilem Włocławek oraz brąz ponownie ze Śląskiem. Największym osiągnięciem w karierze szkoleniowca jest dla niego brąz MP z Czarnymi Słupsk w sezonie 2010-2011.

Przed rokiem osobę Litwina łączono z powracającym na ligowe salony Śląskiem Wrocław. Teraz też wiązano jego nazwisko z Turowem Zgorzelec, który ostatecznie postawi na Miodraga Rajkovića. Dla przypomnienia, w Słupsku Adomaitisa zastąpi Marius Linartas, dotychczasowy asystent.

We Włocławku w nowym sezonie powinniśmy też ujrzeć Seida Hajrića i Krzysztofa Szubargę a nowe nazwiska w składzie poznamy w kolejnych tygodniach.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *