Podsumowanie tygodnia w TBL (7-14 kwiecień)

Zapraszamy na przeanalizowanie wydarzeń ostatnich trzech kolejek w Polskiej Lidze Koszykówki. Rozpoczynamy od Wielkiej Soboty a kończymy na ostatniej sobocie i finałowej kolejce sezonu zasadniczego.

Wydarzenia tygodnia spoza parkietu:

– kontuzja Przemysława Zamojskiego, oznaczająca dla zawodnika Asseco Prokomu koniec sezonu.

– problemy zdrowotne i nadciśnienie Mihailo Uvalina, a tym samym powrót na pierwszy stołek Tomasza Jankowskiego.

–  rekord frekwencji na meczu PLK w spotkaniu Asseco Prokomu z Treflem Sopot (10 152 osoby)

ŁKS Łódź nie zagra w ekstraklasie w kolejnym sezonie, mimo wcześniejszej deklaracji, z powodów finansowych.

Wydarzenia tygodnia prosto z parkietu: 

Asseco Prokom, Zastal Zielona Góra i AZS Koszalin kończą drugą część sezonu bez porażki na własnym parkiecie.

Asseco Prokom to jedyna drużyna, która ograła Trefl w tym sezonie aż dwukrotnie

– Do ośmiu razy sztuka to hasło Dainiusa Adomiatisa. Czarni wygraną nad Zastalem przerwali serię 7 porażek.

Anwil Włocławek po raz pierwszy od dwóch sezonów i 6 gier wygrał w Zgorzelcu. Ostatni raz Rottweilery tryumfowały w hali rywala za kadencji Igora Griszczuka, a trenerem zgorzelczan był Andrej Urlep.

Asseco Prokom zakończył II fazę z 4 wygranymi z rzędu, Śląsk Wrocław zakończył 5 wygranymi, a rekordową liczbę 8 zwycięstw osiągnął w serii AZS Koszalin z Andrejem Urlepem.

Paul Graham ze Śląska w ostatnich trzech kolejkach uzyskiwał średnią punktową 26.

Darrel Harris z Kotwicy i Niccheaus Doaks przy 3 ostatnich meczach zanotowali średnio ponad 12 zbiórek na mecz

Igor Milicić i Robert Skibniewski średnio podczas 3 minionych kolejek rozdawali 7.5 asysty w meczu

– rekordowe w sezonie 6 celnych trójek Dardana Berishy przy wygranej Anwilu z Czarnymi. Seria Anwilu z Czarnymi trwa a w tym sezonie to bilans 4-0.

– punktowy rekord w PLK Djordje Micića, autora 33 pkt dla PBG w meczu z ŁKS-em. Micić obok Montgomery’ego, Bogavaca, Hodge’a, Millera, Burrella, Hazzarda, Calhouna, Grahama, Mladenovića, Michalaka dołączył do elitarnego klubu, który przekroczył 30 oczek w jednym meczu. Graham dokonał tego dwukrotnie, natomiast Hazzard jako jedyny przekroczył 40-stkę!

– w ostatniej kolejce sezonu 12 graczem z 30-stką na koncie okazał się Przemysław Karnowski, autor 35 oczek dla Siarki z AZS Politechniką.

Darrell Harris w ostatniej kolejce zaliczył rekordowe w PLK – 21 – double double w sezonie. Niemal połowę mniej odnotował drugi na liście Kirk Archibeque (11). Obaj co ciekawe stale zdobywali podwójne cyfry w punktach i zbiórkach. Harris wygrał ligową klasyfikację na najlepiej zbierającego (11.6 ) i był drugi w blokach (1.6)

Mecz ostatnich 7 dni: Asseco Prokom Gdynia – Trefl Sopot (77:73) czyli rekordowe pod względem publiczności, wielkie derby i decydujące o losach pierwszego miejsca przed play off, spotkanie dwóch czołowych ekip PLK. 5 fauli w 12 minut Johna Turka przy doskonałej dyspozycji Dontasa Motiejunasa (23pkt i 13zb) zrobiły różnicę. Ponadto gracze Andrzeja Adamka rzucili dwa razy więcej trójek do kosza rywali (14:7) a prym w tym elemencie wiódł Łukasz Seweryn (4x).

MVP tygodnia: Donatas Motiejunas (21pkt przeciwko Czarnym oraz 23 oczka przeciwko Treflowi zaważyło na tym wyborze)

Rezerwowy tygodnia: Paweł Buczak (któremu należą się pochwały za wszechstronność). Rezerwowy Śląska popisywał się dwukrotnie osiągnięciami 6 asyst, ponad 10 zbiórek (10 i 12) i zdobyczami punktowymi (5 i 14).

Zespół ostatnich 7 dni: Asseco Prokom Gdynia, który jako pierwszy w tym sezonie ograł dwukrotnie Trefl Sopot oraz wygrał ostatnie 4 mecze z rzędu.

Piątka tygodnia: Walter Hodge – Paul Graham – Donatas Motiejunas – Filip Dylewicz – Darrell Harris

Polska piątka ostatnich 7 dni: Robert Skibniewski – Łukasz Koszarek – Michał Michalak – Filip Dylewicz – Przemysław Karnowski 

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *