Hazzard nie zwalnia tempa i prowadzi Polpharmę do 4 kolejnej wygranej.

Koszykarze Polpharmy Starogard Gdański wygrali na wyjeździe z Siarką Jezioro Tarnobrzeg 100:90 i awansowali na dziesiątą lokatę w tabeli Tauron Basket Ligi, spychając z niej drużynę Dariusza Szczubiała. Podczas czwartej z rzędu wygranej zespołu Wojciecha Kamińskiego (takiej serii klub z Kociewia nie miał od zeszłego sezonu) znów błyszczał bohater weekendu  i autor 45 punktów tj. rekordu sezonu w Tauron Basket Lidze, Brandon Hazzard.

team logotypeteam logotype

Kociewskie Diabły wygrały na trudnym terenie, na którym wcześniej porażek doznawali Anwil Włocławek czy Śląsk Wrocław. Kluczowym i decydującym momentem okazało się drugie dziesięć minut meczu, podczas których to brylował Brandon Hazzard. Amerykański obrońca podczas dwóch minut trafił trzy z rzędu rzuty za trzy punkty, prowadząc swój zespół do 11 – punktowej zaliczki przed przerwą.

Hazzard łącznie w meczu uzyskał 5 takich trafień na 9 oddanych rzutów. W sumie zanotował on 28 oczek i dopisał do dorobku 6 asyst. Co ciekawe biorąc pod lupę 2 ostatnie mecze Hazzarda trafił on 14 rzutów zza łuku na 25 prób, a wcześniej w innych 9 meczach trafił tylko 13 razy na 43 próby. Postęp zatem jest wyraźny, co cieszy trenera Diabłów..

Wojciech Kamiński może natomiast żałować, iż nie udało mu się dostać tego zawodnika we wcześniejszej fazie sezonu, kiedy Polpharma miała jeszcze większe szanse na awans do czołowej ósemki.

Dla przypomnienia obrońca trafił do Starogardu Gdańskiego tuż przed końcem I części sezonu, zastępując odchodzącego do Włoch Tony’ego Weedena.

Podsumowując spotkanie w Tarnobrzegu trzeba podkreślić, iż to rzuty z dystansu zadecydowały o tryumfie gości. Podopieczni trenera Kamińskiego trafili 15 z 31 takich prób a obok Hazzarda wyróżnili się Hicks (3x3pkt), Arabas, Dąbrowski i Nowakowski (każdy z nich po 2x3pkt). Miejscowi odpowiedzieli tylko 5 celnymi próbami na 21 wykonywanych.

Wynik: Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gd. 90:100 (22:20, 22:35, 22:18, 24:27)

Siarka Jezioro: Josh Miller 21, Marek Piechowicz 17, T.J. Tiller 15, Nicchaeus Doaks 15, Przemysław Karnowski 12, Dariusz Wyka 6, Michał Rabka 4, Wojciech Barycz 0.

Polpharma: Brandon Hazzard 28, Michael Hicks 18, Marcin Nowakowski 13, Jeremy Simmons 12, Grzegorz Arabas 12, Piotr Dąbrowski 8, Daniel Wall 5, Tomasz Śnieg 2, Łukasz Paul 2, Adam Metelski 0.