Starcević odchodzi z Politechniki.

Już wcześniej spekulowano, że Mladen Starcević, opiekun AZS Politechniki Warszawa może opuścić klub ze stolicy. Główną przyczyną rezygnacji szkoleniowca miały być problemy finansowe klubu. Z klubem z Warszawy przed dwoma miesiącami łączono wówczas obecnego, drugiego trenera AZS-u Koszalin, Davida Dedka. Tym razem informacja jest sprawdzona a słoweński szkoleniowiec wskutek odejścia kluczowych graczy jak Michał Michalak, Mateusz Ponitka i Piotr Pamuła zrezygnował z dalszego prowadzenia przedostatniej ekipy TBL.

Trener Mladen Starcević przez wszystkie lata pracy w Warszawie zatrudniony był przez Polonię 2011, również w tym sezonie. Właściciel Polonii 2011 zadecydował, że nastąpi koniec jego pracy i zespół przekazano Arkadiuszowi Miłoszewskiemu. Do końca sezonu pozostało już tylko kilka spotkań. Oczywiście pan Starcević pomaga w treningach i jest z drużyną, jednak na końcówkę sezonu zdecydowano się dać szansę innemu szkoleniowcowi – Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej.

Mladen Starcević w Polsce pracuje od 2006 roku. Słoweniec wprowadził do ekstraklasy Polonię 2011 Warszawa z Tomaszem Śniegiem i Dardanem Berishą, a następnie w asyście Waltera Jeklina przeprowadził się do Politechniki. Oba projekty Jeklina i Starcevića, pomimo sukcesów w osobach reprezentantów kraju i efektywnej pracy z młodzieżą nie dostawały należytego wsparcia finansowego i przegrały z czasem oraz brakiem gotówki w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pin It

2 komentarze/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *