Kulig następcą Edwardsa w Zgorzelcu.

Nie koniec zmian w Turowie.

Środkowy PBG Basketu Poznań, Damian Kulig znalazł się w orbicie zainteresowań wicemistrzów Polski. Wg niepotwierdzonych jeszcze źródeł 25-latek ma dołączyć do zespołu Jacka Winnickiego jeszcze w tym tygodniu i przed meczem z Anwilem Włocławek.

Głównymi powodami zmiany barw klubowych przez czołowego centra PLK są: niestabilna sytuacja finansowa klubu z Poznania oraz chęć zainstnienia młodego gracza w fazie play offs bieżącego sezonu. Jak wiadomo ekipa Miliji Bogicevića walczy w drugiej szóstce, a szanse Basketu na awans do czołowej szóstki są znikome.

Kulig na przestrzeni obecnych rozgrywek notuje przeciętne 15.7 punktu oraz 5.9 zbiórki na mecz. Wcześniej reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański. Jest to jego 3 sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej i rokrocznie notuje on postęp.

Dla przypomnienia Turów przed 2 dniami zakontraktował 35-letniego amerykańskiego obrońcę, Arthura Lee. Tym samym polski podkoszowy byłby drugim wzmocnieniem wicemistrzów Polski po mocnym niepowodzeniu i wysokiej porażce z Mistrzem Polski Asseco Prokomem (61:91). Spekuluje sie również, iż zgorzelecki zespół opuści notujący 7pkt i 2zb na mecz amerykański środkowy, John Edwards.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *