Podsumowanie tygodnia w TBL (9-16 marca).

Zmieniamy nieco formułę podsumowań w naszym cyklu. Dotychczas staraliśmy się to robić regularnie, co kolejkę. Jednak teraz, kiedy mamy mocny podział na szóstki często bywa tak, że dwie grupy drużyn mają spotkania w różnym terminie, jest coraz trudniej o oceny obu grup rozgrywkowych biorąc pod uwagę tylko 2 dni. Tym samym zdecydowaliśmy się na pewną modyfikację, która pozwoli nam objąć wydarzenia jednej kolejki w górnej szóstce i dwóch kolejek w dolnej szóstce. Zapraszamy do pierwszego z nowego cyklu podsumowań, tygodnia.

Dziś ocenimy występy indywidualne i zespołowe obejmujące wydarzenia od minionego piątku do ostatniej środy..

Mecz tygodnia: Asseco Prokom – Energa Czarni 92:84

Mecz na szczycie PLK, który mieliśmy okazję relacjonować (poniżej). Spotkanie, w którym z bardzo dobrej strony pokazała się dwójka Donatas Motiejunas (21pkt i 6zb) i Jerrel Blassingame (22pkt i 8as) czyli liderzy gdyńskiej ekipy. O wyniku niezwykle zaciętego w 40 minutach boju, zadecydowała dogrywka. Wśród gości aż 5 graczy przekroczyło granicę 10 oczek. Niestety dla trenera Adomaitisa na wynik końcowy ogromny wpływ miała liczba strat jego zespołu. Pantery straciły dwukrotnie więcej piłek niż gospodarze (20-10). Sam Stan Burrell popełnił 6 podobnych błędów.

Wydarzenia tygodnia:

– wygrana Anwilu Włocławek (zarazem pierwsza wygrana Krzysztofa Szablowskiego) nad Zastalem Zielona Góra (88:72). 22pkt i 10zb zanotował najlepszy gracz meczu Corsley Edwards (Anwil)

– 24pkt i 8zb na konto Filipa Dylewicza (Trefl). Dylu w konfrontacji z Turowem popisał się kolejnym świetnym występem a dzięki niemu Trefl po raz czwarty w sezonie ograł Turów (87:78).

– najlepszy mecz w sezonie Roberta Skibniewskiego (Śląsk). Rozgrywający kadry Polski w konfrontacji z Kotwicą Kołobrzeg (84:67) zaliczył 17pkt/10as/6zb i poprowadził Śląsk do 3 wygranej w drugiej fazie sezonu. Co ciekawe Skiba w kolejnym spotkaniu przeciwko swojej niedawnej ekipie – Polpharmie – odnotował rekord kariery i 9 zbiórek. Spotkanie z Kotwicą było jego 5 z double double w sezonie.

– 20 oczek w spotkaniu Polpharmy z Siarką (89:82) odnotował Tomasz Śnieg (Polpharma) – co było też jego najlepszym występem w sezonie. Śnieg w następnej kolejce spotkał się ze Skibniewskim i musiał uznać wyższość wrocławskiego Śląska (bardzo podobny wynik na korzyść wrocławian 88:82).

– 33 punkty Paula Grahama (Śląsk) podczas potyczki Śląska z Polpharmą. Obrońca Miodraga Rajkovića przejął pałeczkę przy zdobywaniu punktów od kontuzjowanego Akselisa Vairogsa i w kolejnym meczu ustanowił swój rekord sezonu. Dla Śląska wygrana nad Polpharmą była 4 w drugiej części sezonu (bilans 4-1).

– 23pkt i 10zb Damiana Kuliga (PBG Basket) i 100% skuteczność gracza PBG Basketu w konfrontacji z AZS-em Koszalin. Niestety do szczęścia zabrakło wygranej (73:85). Dla reprezentacyjnego podkoszowego był to 4 występ na poziomie double double w obecnych rozgrywkach.

Slavisa Bogavac (Śląsk) i jego piąty mecz z rzędu z liczbą, co najmniej 10 zbiórek. Dla Bogavaca potyczka z Polpharmą była 4 w ostatnich 5 spotkaniach, w których zaliczył dublet (10pkt i 10zb). Przesunięcie Serba na pozycję numer 4 w miejsce Qa’rrama Calhouna przynosi pożądany przez trenera Rajkovića efekt.

Piotr Pamuła i Mateusz Ponitka (AZS) z łącznym dorobkiem 42 oczek przeciwko Kotwicy. 20pkt Pamuły i 22 Ponitki dały niespodziewanie łatwą wygraną AZS-owi w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem (74:56)

Michał Michalak (ŁKS) i jego ostatnie zdobycze punktowe. Z AZS-em Koszalin wrzucił on rywalom 24 oczka, natomiast z Siarką odnotował 20 punktów.

– 16 to liczba zbiórek Adama Metelskiego (Polpharma) z konfrontacji z Siarką. 15 – odnotował Darrell Harris przeciwko Politechnice.

MVP tygodnia: Paul Graham (Śląsk) i jego 17pkt występ przeciwko Kotwicy oraz 33pkt przeciwko Polpharmie. Ten drugi wynik to rekord sezonu Amerykanina. Oba mecze Śląsk wygrał a Graham zajął miejsce strzelca Śląska, przeznaczone wcześniej dla Calhouna lub Vairogsa. Jego średnia punktowa do dwóch ostatnich kolejek oscylowała na granicy 11.

Najwszechstronniejszy zawodnik tygodnia: za występ w Kołobrzegu na poziomie 17pkt/10as/6zb Robert Skibniewski (Śląsk)

Najlepszy rezerwowy tygodnia: Callistus Eziukwu (AZS Koszalin). Amerykanin zdobył przeciwko ŁKS-owi 14pkt i 12zb, natomiast przeciwko PBG Basketowi 11pkt i 7zb.

Piątka tygodnia: Robert Skibniewski – Paul Graham – Filip Dylewicz – Damian Kulig – Corsley Edwards

Polska piątka tygodnia: Robert Skibniewski – Michał Michalak – Mateusz Ponitka – Filip Dylewicz – Damian Kulig

Zespół tygodnia: Śląsk Wrocław za wygranie dwóch meczów wyjazdowych w Kołobrzegu i w Starogardzie Gdańskim.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *