Prokom przetestuje Day’a

Asseco Prokom Gdynia już niedługo dołączy do reszty ligowych zespół. Cały czas jednak trwają korekty w składzie aktualnego Mistrza Polski. Tym razem do zespołu z Trójmiasta na trzydniowe testy przyleciał Quinton Day. Amerykanin występuje na pozycji rozgrywającego i mierzy 185 cm wzrostu. Ma niespełna 28 lat.

Jest to zawodnik znany już na naszych parkietach. Quinton Day jest absolwentem uniwersytetu Missouri. W 2007 roku wyruszył na podbój Europy. Grał na Węgrzech i w Turcji. W sezonie 2008/2009 trafił do Znicza Jarosław. Całkiem nieźle sobie radził, bo notował średnio na mecz 17.6 punktów, 3.4 asysty, 3.3 zbiórki oraz 1.8 przechwytów. Dobra gra zaowocowała wyborem do Meczu Gwiazd. Kolejny sezon rozpoczął od przygody z Arisem Saloniki. To jednak nie było dobre miejsce dla niego i szybko wrócił do naszego kraju. Tym razem jednak związał się ze Sportino Inowrocław. Cały czas prezentował wysoką formę. Tym razem jego dorobek to 18.2 punktów, 3.3 asysty oraz 2.1 przechwytów na mecz. Ponownie wziął udział w naszym Meczu Gwiazd, ale tym razem jako uczestnik konkursu wsadów. W kolejnym etapie swojej kariery Day trafił do Kuwejtu.

Quinton Day dotychczas radził sobie w naszej lidze bardzo dobrze. Bronił jednak barw zespołów walczących raczej w dolnych rejonach tabeli. Asseco Prokom Gdynia jest ekipą, która ma o wiele większe aspiracje. Mistrz Polski nie radzi sobie w tym sezonie zbyt dobrze i szuka możliwości polepszenia swojego składu. Czy Day będzie graczem, który wniesie coś nowego? Jeśli przejdzie testy to sami się przekonamy, a jeśli nie to odpowiedź będzie jasna. Ciekawe jest to, że Prokom w ostatnich latach przyzwyczaił nas do zaskakiwania głośnymi nazwiskami, a ostatnio raczej szuka zawodników wyróżniających się w przeszłości na naszych parkietach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie XXV kolejki TBL.

Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek fazy zasadniczej, w której doszło do niespodzianki w Starogardzie i wygranej niżej notowanej Polpharmy nad...

Zamknij