Kuzminskas za Burgessa w Treflu!

Powrót łotewskiego środkowego. Trefl myśli o mistrzostwie Polski. 

Zaledwie kilkanaście godzin Trefl Sopot pozostawał bez drugiego środkowego, po tym jak Amerykanin Chris Burgess zdecydował się opuścić zespół w przededniu kolejnej fazy sezonu. Nowym zawodnikiem lidera Tauron Basket Ligi będzie najprawdopodobniej dobry znajomy, Litwin Saulius Kuzminskas.Bardzo szybko poradzili sobie z wakatem na pozycji centra włodarze Trefla Sopot. We wtorek rano okazało się, że zespół opuszcza Chris Burgess, zaś jeszcze tego samego dnia w godzinach nocnych wśród nieoficjalnych informacji pojawiło się pierwsze nazwisko. Nazwisko gracza doskonale znanego w Polsce – Sauliusa Kuzminskasa.

Litwin grał w Treflu w sezonie 2009/2010 i był wiodącą postacią zespołu, który wówczas stawiał swoje pierwsze kroki wśród najlepszych zbudowany od zera w ciągu zaledwie kilku tygodni. Trener Karlis Muiznieks miał wówczas w swoim składzie kilku rzemieślników, zaś z Kuzminskasa postanowił zrobić lidera. I nie zawiódł się bo 27-latek w każdym z 27 meczów wychodził w pierwszej piątce i notował przeciętnie 13,9 punktu oraz 7,8 zbiórki.

I choć w Trójmieście starano się przekonać zawodnika by został w drużynie na kolejny rok, ten zdecydował się na grę BK Ventspils. Obecne rozgrywki zaczął we Włoszech w barwach Cremony Vanoli, ale po kilku meczach przeniósł się do litewskiego Rudupis Preny. W jego kontrakcie znalazła się jednak opcja, która umożliwiała rozwiązanie umowy bez żadnych konsekwencji.

I to właśnie ze względu na tę opcję, a także ze względu na świeże wspomnienia bardzo dobrej gry Litwina w barwach Trefla sprzed dwóch sezonów, włodarze klubu zwrócili się do jego agenta, pytając o możliwość zawarcia umowy. I choć oficjalnie nic nie zostało jeszcze podpisane, Kuzminskas parafował już rozwiązanie kontraktu z Rudupisem. Nieoficjalnie wiadomo, o czym informujemy jako pierwsi, że graczem Trefla stanie się w najbliższym czasie.

W obecnym sezonie Kuzminskas uzyskiwał przeciętnie następujące średnie: 5,3 punktu i 4,8 zbiórki w lidze litewski; 5,5 punktu i 3 zbiórki w Pucharze Europy oraz 4,7 punktu i 4 zbiórki w Lidze Bałtyckiej. W żadnych rozgrywkach nie występował średnio na parkiecie dłużej niż kwadrans.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *