Podsumowanie XIX kolejki TBL.

Za nami dwa zaległe spotkania 19. dnia rozgrywek z udziałem AZS-u Koszalin i Turowa Zgorzelec oraz AZS Politechniki ze Śląskiem Wrocław.  Nadszedł więc czas na podsumowanie i ocenę kolejki, która swój początek miała 2. stycznia. 

Mecz 19. kolejki: Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot (71:75). Bardzo emocjonujące spotkanie, trzymające w napięciu do ostatnich sekund, które mieliśmy okazję śledzić za pośrednictwem TVP Sport. O ile gospodarze wyglądali lepiej w pierwszych dwóch kwartach, o tyle goście przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie w drugiej części gry. Miejscowym nie pomogła 100% skuteczność Adama Metelskiego (9/9 z gry i 18pkt). Z kolei wśród gości błyszczał Filip Dylewicz (25pkt i 8zb). Więcej o meczu w naszej relacji.

Wydarzenie XIX dnia rozgrywek: wygrana AZS-u Koszalin (który potrafił przegrać z niżej notowaną Politechniką Warszawa) z Turowem Zgorzelec (83:72) w pojedynku dwóch znajomych trenerów Andreja Urlepa z Jackiem Winnickim. Więcej o meczu w naszej relacji.

Wpadka kolejki: Wysoka porażka ŁKS-u na własnym parkiecie z sąsiadującym w ligowej tabeli PBG Basketem (56:83)

MVP 19.dnia: Walter Hodge (3x wybrany; za 24pkt/8as/9zb )

Najwszechstronniejszy w XIX kolejce: Walter Hodge (Zastal)

Najlepszy rezerwowy 19.dnia: Bartosz Diduszko (Śląsk, za 17pkt w Warszawie i danie dobrego impulsu z ławki przy wygranej gości)

Piątka na topie podczas XIX dnia:  Walter Hodge (4x wybrany, Zastal) – Marcin Dutkiewicz (AZS Koszalin, 19pkt i 6-7 z gry) – Slavisa Bogavac (22pkt i 9zb dla Śląska, 3x wybrany) – Filip Dylewicz (25pkt i 8zb dla Trefla, 3x wybrany) – Damian Kulig (29pkt dla PBG Basketu, 3x wybrany).

Polska piątka 19. kolejki : Damian Kulig (29 pkt dla PBG Basket, 7x wybrany)  – Filip Dylewicz (Trefl, 6x wybrany) – Marcin Dutkiewicz (2x wybrany, AZS Koszalin) – Jakub Dłuski (20pkt/10zb dla ŁKS, 2x wybrany) – Bartosz Diduszko (Śląsk) – Adam Metelski (Polpharma, 2x wybrany)

Niewypały dnia: Konrad Wysocki (1/6 z gry wśród Turowa),  Łukasz Majewski (1/5 z gry dla Anwilu), Bartłomiej Szczepaniak (0/6 z gry dla ŁKS-u), Niksa Nikolić (1/8 z gry wśród PBG Basketu), Adam Waczyński (1/6 z gry dla Trefla) oraz Jeremy Simmons (1pkt i 0/3 z gry dla Polpharmy).

Drużyna 19. dnia rozgrywek: AZS Koszalin za sensacyjną wygraną nad wicemistrzem Polski ze Zgorzelca.

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Finał Pucharu Polski w Zielonej Górze

Finałowy turniej Pucharu Polski mężczyzn z udziałem czterech drużyn (Final Four) odbędzie się w dniach 18-19 lutego w Zielonej Górze...

Zamknij