Weeden opuszcza Polpharmę.

Polpharma Starogard Gdański rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z najlepszym strzelcem drużyny Tonym Weedenem. Doświadczony zawodnik, dla którego była to już trzecia przygoda z klubem z Kociewia, przenosi się na Półwysep Apeniński i przystał na ofertę włoskiego Cimberio Varese.

Weeden jest prawdziwym obieżyświatem mając na myśli liczbę klubów w Polskiej Lidze Koszykówki. W Starogardzie Gdańskim pojawił się w 2007 roku, by po sezonie gry przenieść się do Wrocławia, gdzie rozegrał tylko 2 miesiące (następnie Śląsk wycofał się wskutek problemów finansowych). Sezon dokończył w zespole Andreja Urlepa – rewelacyjnym Baskecie Kwidzyn. W 2009 znów wrócił na Kociewie i ponownie zagrał w barwach Polpharmy, z którą wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski, za kadencji Miliji Bogicevića.

w obecnych rozgrywkach, Weeden do Kociewskich Diabłów trafił już w trakcie trwania sezonu. Amerykanin przybył do Starogardu na życzenie Zorana Sretenovicia z miejsca stając się liderem zespołu. U trenera Wojciecha Kamińskiego częściej odpowiedzialny był za kreowanie akcji, a był to efekt kontuzji Tomasza Śniega (również nierównej gry młodego wychowanka Polonii 2011 Warszawa) . U obu był wiodącą postacią drużyny.

Weeden zdążył wystąpić w dwunastu spotkaniach ligowych, w których przeciętnie notował 15,4 punktu (ósmy strzelec ligi), 3,2 asysty oraz 2,5 zbiórki. Teraz przenosi się do włoskiego Cimberio Varese, które aktualnie w Lega Basket z bilansem ośmiu zwycięstw i siedmiu porażek zajmuje  siódme miejsce.

Woy

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *