Podsumowanie 17.kolejki TBL

Energa Czarni Słupsk przerwała passę sześciu zwycięstw z rzędu, a liderem tabeli został Turów Zgorzelec. Zapraszamy na podsumowanie siedemnastej serii gier w Polskiej Lidze Koszykówki.

Mecz weekendu

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 93-87

Czarni przystępowali do tego spotkania po sześciu kolejnych wygranych i jako lider tabeli TBL. Goście prowadzili nawet po trzech kwartach, ale świetna gra Corsleya Edwardsa (22 pkt, 16-18 z linii) i co za tym idzie, spore problemy z przewinieniami podkoszowych zawodników ze Słupska oraz skuteczna czwarta kwarta w wykonaniu Dardana Berishy (19 pkt, 5-10 FG) przyczyniły się w głównej mierze do tego, że wygrał Anwil.

Aż 50 punktów dla Czarnych zdobył duet Hinson-Burrell, ale bez wsparcia partnerów nawet oni nie byli w stanie przechylić szali na korzyść słupszczan.

Wydarzenie kolejki

Siarka Jezioro Tarnobrzeg wygrała z 72-66 z PBG Basketem Poznań mimo osłabienia brakiem Josha Millera i Wojciecha Barycza. Ekipa z południa dalej utrzymuje się w grze o miejsce w pierwszej piątce po rundzie, co byłoby największą sensacją sezonu.

Wpadka kolejki

Pierwsza porażka Andreja Urlepa w roli szkoleniowca AZS-u Koszalin. Bardzo prestiżowa porażka, bo ze Śląskiem Wrocław, w którym Słoweniec osiągał największe sukcesy. Wrocławianie wygrali 103-78 i nie pozostawili gospodarzom ni cienia szansy na korzystny wynik.

MVP kolejki

Tutaj sprawa była oczywista. Qa’rraan Calhoun poprowadził Śląsk do pewnej wygranej i jak się okazało, dotrzymał słowa danego kilka dni wcześniej trenerowi Rajkovicowi. Amerykanin zanotował 32 punkty (6-9 za 2, 6-8 za 3), 7 zbiórek, 2 asysty i 2 przechwyty co złożyło się na świetny wynik eval – 36.

Najwszechstronniejszy w kolejce

Jessie Sapp (Kotwica Kołobrzeg). Rozgrywający zespołu z Pomorza zaliczył bardzo ciekawą linijkę statystyczną. Do 14 punktów, 10 zbiórek, 4 asyst i 3 przechwytów dodał… 8 strat.

Rezerwowy kolejki

Reginald Holmes (Kotwica Kołobrzeg) – 23 punkty, 10-15 z gry, 6 zbiórek, 2 asysty.

Pierwsza piątka kolejki

LaMarshall Corbett (21 pkt, 6 ast, eval 24), Stanley Burrell (Czarni, 26 pkt, 5 ast, eval 28), Qa’rraan Calhoun, Darrell Harris (Kotwica, 18 pkt, 13 zb, eval 26), Jeremy Simmons (Polpharma, 11 pkt, 14 zb, eval 22).

Polska pierwsza piątka kolejki

Marcin Flieger (Zastal, 14 pkt, 5 zb, 4 ast.), Dardan Berisha, Paweł Malesa (ŁKS, 14 pkt.), Marek Piechowicz (Siarka, 14 pkt, 7 zb.), Damian Kulig (PBG, 15 pkt, 8 zb.).

Niewypały kolejki

Dariusz Kalinowski (ŁKS) – 3 pkt, 1-8  z gry

Jacek Sulowski (PBG) – 19 min, 8 pkt, 2-12 z gry, -1 eval

Łukasz Wichniarz (Kotwica) – 0-7 z gry

Zdjęcie kolejki

Wesołych Świąt z koszykówką w roli głównej!

Zespół kolejki

Śląsk Wrocław – pewna wygrana z AZS-em Koszalin pozwoliła wrocławianom pozostać w grze o miejsce w czołowej piątce ligi. Świetny mecz rozegrali obaj Amerykanie. Calhoun z Paulem Grahamem rzucili w sumie 49 punktów, a cały Śląsk w sumie 103. Wrocławianie trafili aż 11 z 24 rzutów za trzy i 28 z 45 za dwa. Wygrali walkę na tablicach 46-36, a przede wszystkim, w prestiżowym meczu przeciwko Andrejowi Urlepowi utarli nosa koszalinianom.