Wisła lepsza od mistrza Chorwacji

Koszykarki Wisły Can-Pack wygrały na wyjeździe z chorwacką drużyną Croatia Gospic 73:65 (21:23, 18:18, 13:12, 21:12) w meczu grupy C Euroligi. Po siedmiu kolejkach dorobek mistrza Polski to pięć zwycięstw i dwie porażki.

Rozgrywająca Wisły - Paulina Pawlak, Fot Tomasz Markowski

Koszykarki Wisły świetnie rozpoczęły środowe spotkanie. W pierwszych sekundach objęły prowadzenie 3:0 dzięki rzutowi Pauliny Pawlak, a w trzeciej minucie miały przewagę siedmiu punktów. Chorwatki szybko „obudziły się”. Poprawiły grę w defensywie i w efekcie na korzystny dla nich wynik 14:13. Niemoc rzutową wiślaczek przełamała dopiero Ewelina Kobryn i było 15:14

Po niezwykle wyrównanej drugiej kwarcie Croatia schodziła na przerwę z dwupunktową przewagą (41:39). Po wznowieniu gry bardzo szybko wzrosła ona do 10 (51:41 w 25 min). Polki i ich zagraniczne koleżanki poderwały się do walki i zespół gospodarzy w przeciągu następnych pięciu minut zdobył zaledwie dwa punkty (trafiła Jelena Ivezic).

Ostatni raz remis w tym meczu odnotowano na pięć minut i 46 sekund przed jego zakończeniem (po rzucie Keane było 59:59). Dzięki dobrze dysponowanym w ofensywie Erin Phillips (rzut za trzy) i Nicole Powell mistrzynie Polski wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, która na koniec wzrosła do ośmiu.

Następne spotkanie „Biała Gwiazda” rozegra ponownie na wyjeździe. Jej przeciwnikiem 30 listopada będzie zespół Good Angels Koszyce.