Polska młodzież w szóstej kolejce TBL.

Nie była to udana kolejka dla młodych polskich koszykarzy. Najlepiej zagrał Michał Michalak, ale jego drużyna przegrała bardzo wysoko. Kto zadebiutował, a kto zdobył swoje pierwsze punkty?

PBG Basket Poznań – ŁKS Łódź 78:62

Wśród gospodarzy wystąpiło dwóch zawodników urodzonych w 1991 roku lub młodszych. Jakub Parzeński (’91) zagrał 10 minut, zdobył 6 punktów (2-4 FG), zebrał 3 piłki, 3 razy faulował i stracił 2 razy piłkę. Fryderyk Szydłowski (’93) pojawił się na parkiecie tylko na 33 sekundy.

Witold Filarowski, Wojciech Pawełczyk i Szymon Milczyński (wszyscy ’93), całe spotkanie spędzili na ławce, podobnie jak Marcin Kuczmera (’92) z drużyny przeciwnej.

PGE Turów Zgorzelec – AZS Koszalin 76:61

Tradycyjnie już w dwunastce Turowa zabrakło tak młodych koszykarzy. Podobne praktyki stosuje sztab szkoleniowy AZS-u.

Śląsk Wrocław – AZS Politechnika Warszawska 78:63

Wrocławianie wygrali pierwszy mecz w tym sezonie, a na parkiecie pojawili się wszyscy młodzi gracze, znajdujący się w kadrze zespołu. Piotr Niedźwiedzki (’93) wyszedł nawet w pierwszej piątce i w ciągu 17 minut na parkiecie, rzucił 5 punktów (2-4 FG), 4 zbiórki, blok, przechwyt i 3 faule.

Sporo (15 min.) pograł także jego rówieśnik – Jakub Kolener. Młody rozgrywający zdobył swoje pierwsze punkty w TBL, po skutecznym wejściu pod kosz. Dodatkowo zebrał 3 piłki i zanotował jeden przechwyt oraz 3 faule i stratę. Także pierwsze trafienie zaliczył Jarosław Zyskowski Jr., który trafił jeden z dwóch rzutów osobistych. W sześć minut, zaliczył jeszcze zbiórkę i stratę.

Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył natomiast, najstarszy z grona wrocławskich juniorów – Kacper Sęk.

W zespole Politechniki tylko Michał Michalak (’93) zagrał na ekstraklasowym poziomie. Żeby zdobyć 14 punktów potrzebował tylko 6 rzutów, grając 19 minut. Rozdał także 5 asyst.

Mateusz Ponitka (’93) przez całe spotkanie nie mógł odnaleźć się na parkiecie i ostatecznie rzucił tylko jeden punkt, pudłując 3 razy z gry i 3 razy z linii. Zanotował jeszcze 2 asysty, 1 zbiórkę, 3 straty i 2 faule.

Kotwica Kołobrzeg – Anwil Włocławek 70:76

Michał Kwiatkowski (’92) z Kotwicy, spędził na parkiecie 15 minut. Zaliczył w tym czasie 2 punkty (1-6 FG), zbiórkę, o asyst, 2 straty i 2 faule. Patryk Bajtus (’91) i Wojciech Złoty (’91) nie opuścili przez cały mecz ławki rezerwowych.

W Anwilu, cała trójka młodych nie zagrała ani sekundy. Michał Pietrzak (’93), Michał Sokołowski (’92) i Kamil Maciejewski (’91) nie mają szans na występy w tak wyrównanych meczach.

Trefl Sopot – Polpharma Starogard Gdański 106:82

Tak wysokie zwycięstwo Trefla, umożliwiło debiut Wojciechowi Frasiowi (’91), który w ciągu 4 minut, rzucił 2 punkty, raz asystował i popełnił jedno przewinienie. Przez 2 minuty na parkiecie pojawił się mający już za sobą zawodowy debiut – Kacper Stalicki (’92). Młody koszykarz z Sopotu w tym czasie zebrał jedną piłkę.

Szymon Radomski (’95) z Polpharmy nie wyszedł na boisko.