VTB: Asseco przegrało w Krasnodarze

Asseco Prokom Gdynia przez całe spotkanie gonił Lokomotiw Kubań, ale ostatecznie przegrał 66:79. W drużynie mistrzów Polski kolejny świetny mecz zagrał Alonzo Gee, z dobrej strony pokazał się także nowy rozgrywający – Oliver Lafayette.

Największe zaskoczenie w sobotnim meczu sprawił na pewno Oliver Lafayette. Amerykański rozgrywający w poniedziałkowym spotkaniu z Azowmaszem nie zdobył ani jednego punktu, a na swoim koncie oprócz dwóch asyst zapisał przede wszystkim 5 strat w niecałe 19 minut spędzone na parkiecie. Na parkiet w Kubaniu wyszedł już całkiem inny zawodnik – Lafayette rzucił 11 punktów, miał również 3 asysty i 3 zbiórki i obok Alonzo Gee był największym plusem przegranego meczu.

Lokomotiw już w pierwszych minutach spotkania wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał aż do końca meczu. Świetnie grał zwłaszcza Nikołaj Padius (16 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty) i K.C. Rivers. Gospodarze prezentowali drużynową koszykówkę i mimo, że kilkakrotnie Asseco Prokom zmniejszał stratę do kilku punktów, potrafili oni szybko na powrót odzyskać bezpieczną przewagę. Lokomotiw Kubań zwyciężył Asseco Prokom Gdynia 79:66.

Lokomotiw Kubań – Asseco Prokom Gdynia 79:66 (23:15, 15:15, 23:25, 18:11)