Tomaszek znów zagra w lidze niemieckiej

Absolwent Texas Tech, a zarazem były już zawodnik aktualnych wicemistrzów Polski Turowa Zgorzelec, 30-letni Robert Tomaszek, wzmocni klub niemieckiej Bundesligi s.Oliver Würzburg. Tym samym ten słynący z fizycznej walki pod oboma koszami gracz zasili macierzysty klub Dirka Nowitzkiego.Na nieco ponad dwa tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu niemieckiej ekstraklasy Beko Basketball League zespół s. Oliver Würzburg znalazł następcę Mike’a Tisdale’a, który w zeszłym sezonie był podstawowym podkoszowym ekipy.

W minionych rozgrywkach PLK Tomaszek notował średnie: 6,7 punktu i 4,3 zbiórki, a Turów po heroicznej walce w siedmiu meczach finału uległ niepokonanym od kliku lat Mistrzom – Asseco Prokomowi.

Przenosiny do Würzburga dla Tomaszka to powrót do zawodowych źródeł. Swoją karierę rozpoczynał on bowiem w 1998 roku grając dla Eisbaeren Bremerhaven. Potem przeniósł się do USA, gdzie grał min. w NCAA na uczelni Texas Tech. W 2004 roku powrócił do Niemiec, by rozegrać kolejny sezon w Bremerhaven.

W latach 2006-2009 udanie występował w lidze czeskiej reprezentując 2 kluby: BK Prostejov i CEZ Nymburk. Przy współpracy z byłym trenerem reprezentacji Polski – Mulim Katzurinem – udało mu się zdobyć złoty medal Mistrzostw Czech. Przed sezonem 2009/2010 Tomaszek wrócił do Polski by zagrać dla PBG Basket Poznań (10 punktów i 5,5 zbiórki).

Warto dodać, że noszący przydomek boiskowy „Psycho” środkowy posiada niemiecki paszport, stąd nie powinien mieć problemu z liczbą minut na parkiecie w nowym klubie.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *