Trefl testuje króla strzelców ligi angielskiej

Kolejnym zawodnikiem, który dołączył na testy do ekipy Trefla Sopot jest Mike Cook. Mierzący 193cm Amerykanin ostatni sezon spędził w lidze katarskiej reprezentując zespół Qatar Sports Club. Ma on również w swoim dorobku tytuł najlepszego strzelca ligi angielskiej i tytuł MVP ligi brytyjskiej.27 – letni Mike Cook może występować na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Amerykanin ma niewiele czasu by przekonać do siebie sztab szkoleniowy. Jego umiejętności zostaną sprawdzone podczas dziesięciodniowego pobytu na obozie w Kołobrzegu.

Mike Cook uczestniczy w obozie razem z drużyną. Mogę powiedzieć, że sam zgłosił się z taką prośbą do nas. Jego agent zaproponował, że zawodnik pokryje koszty pobytu i przyjazdu. My się zgodziliśmy na takie rozwiązanie. My mamy braki na obwodzie podczas tego obozu, ponieważ trzech graczy przebywa na kadrze. Myślę, że do końca obozu z nami zostanie – stwierdził Tomasz Kwiatkowski, dyrektor sportowy Trefla Sopot.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż Cook jest czwartym zawodnikiem na testach w Treflu Sopot. Bill Amis, Josh Alexander oraz Jamelle Horne to gracze, którzy cały czas obserwowani są przez sztab szkoleniowy. Cooka ‚CV’ jednak wygląda najbardziej imponująco, zwłaszcza patrząc na średnie punktowe z ligi brytyjskiej – 26,8 – na mecz.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *