Anwil poznał rywali w walce o ligę VTB

Anwil Włocławek od 27 września rozpocznie bój o awans do grupowych rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. Oprócz polskiego zespołu w eliminacjach zagra także pięć innych drużyn. Dla przypomnienia w minionym sezonie w tej lidze ze słabym skutkiem prezentowali się gracze Asseco Prokomu.


Turniej eliminacyjny z udziałem sześciu drużyn zostanie rozegrany w litewskim Siauliai. Oprócz gospodarzy turnieju i Anwilu Włocławek o miejsca gwarantujące udział w fazie grupowej Zjednoczonej Ligi VTB powalczą także rosyjskie Enisey Krasnojarsk i Krasnye Krylia Samara, fiński BC Honka Espoo Playboys oraz ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk.


Cała impreza rozpocznie się 27 września, natomiast data jego zakończenia uzależniona jest od wyboru jednego z dwóch możliwych wariantów rozgrywania tego turnieju. Wyboru dokonają uczestnicy eliminacji na spotkaniu organizacyjnym 24 lipca w Rydze.

Oba warianty zakładają podzielenie całej stawki na dwie trzyzespołowe grupy. W przypadku wyboru pierwszego z nich w każdej grupie zespoły rozegrają mecze systemem każdy z każdym i zwycięzcy grup bezpośrednio awansują do rozgrywek Zjednoczonej Ligi VTB. Jeśli wybrany zostanie drugi wariant to po rozegraniu meczów w grupach do drugiej fazy awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z nich.

Na tym etapie – z zaliczeniem wyniku meczu z zespołem z własnej grupy, który także awansował – dana drużyna zmierzy się z dwiema najlepszymi ekipami z przeciwnej grupy. Dwaj najlepsi po tym etapie uzyskają awans do fazy grupowej.

W przypadku pierwszego wariantu turniej trwa tylko trzy dni, w czasie których drużyny rozegrają po dwa mecze. Przy drugiej opcji każdy zespół może rozegrać aż cztery mecze w pięć dni. System rozgrywek będzie zatwierdzony przez uczestników eliminacji VTB na spotkaniu organizacyjnym w Rydze.

Źródło: PLK.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hinson ząstapi Bennermana

Darnell Hinson były lider Polonii Warszawa podpisał jednoroczną umowę w brązowym medalistą TBL - Energą Czarni Słupsk. W brązowej ekipie...

Zamknij