Stelmach melduje się w Zielonej Górze

Grający w poprzednim sezonie w PBG Baskecie Poznań, silny skrzydłowy Piotr Stelmach zmienia otoczenie. 27-letni koszykarz uzgodnił wszystkie szczegóły kontraktu z Zastalem Zielona Góra i to barwy tego zespołu będzie reprezentował w kolejnych rozgrywkach. Stelmach to piąty Polak w drużynie z Winnego Grodu.Trener Zastalu Zielona Góra, Tomasz Jankowskiego, konsekwentnie buduje swój autorski zespół na kolejne rozgrywki.

 

39-letni szkoleniowiec najpierw zdecydował się przedłużyć umowy z zawodnikami, których trenował w zeszłym sezonie, następnie z Polpharmy Starogard Gdański sprowadził do Winnego Grodu Kamila Chanasa, zaś teraz doszedł do porozumienia z Piotrem Stelmachem.

Choć klub póki co nie potwierdził tej informacji, wiadome jest, że obie strony uzgodniły już wszystkie warunki umowy na kolejne rozgrywki i tylko kwestią czasu jest oficjalne ogłoszenie transferu. Stelmach w zeszłym sezonie był jednym z kluczowych zawodników rotacji PBG Basketu Poznań. Ogółem polski skrzydłowy notował przeciętnie 9,5 punktu i 3,4 zbiórki, grając średnio nieco ponad dwie kwarty w każdym z 27 spotkań. Wcześniej Stelmach przez dwa lata reprezentował barwy Kotwicy Kołobrzeg.

Poza 27-letnim graczem i wspomnianym wcześniej Kamilem Chanasem, trener Jankowski ma również na chwilę obecną do dyspozycji czterech innych graczy: Waltera Hodge’a, Marcina Fliegera, Jakuba Dłoniaka i Rafała Rajewicza.

W przyszłym sezonie w Winnym Grodzie nie zagrają prawdopodobnie dwaj bracia Chris i David Burgess, gdyż ich oczekiwania finansowe nie idą w parze z możliwościami Zastalu. Bardzo wątpliwe jest także ewentualne przedłużenie umowy z Żarko Comagiciem i Jamesem Maye.

Info za: SportoweFakty.pl

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *