Nowa twarz w Anwilu

John Allen podpisał dzisiaj roczny kontrakt z Anwilem Włocławek. Zawodnik ten ma niecałe 29 lat i mierzy 196 cm wzrostu. Jego nominalną pozycją jest rzucający obrońca, ale może również wspomóc zespół jako niski skrzydłowy.

Allen jest absolwentem uczelni Seton Hall. W 2005 roku próbował swoich sił w lidze letniej jako zawodnik Detroit Pistons, ale nie sprawdził się i wybrał kierunek europejski. Na „starym Kontynencie” występował w takich krajach jak Finlandia, Izrael, Niemcy czy Francja. trener włocławskiego zespołu, Emir Mutapcic, bardzo dobrze zna tego zawodnika, gdyż trenował go w niemieckiej ekipie New Yorker Phantoms Braunschweig. Allen występował tam najpierw podczas sezonu 2007/2008, a następnie wrócił w 2009/2010. Rok przerwy wykorzystał na reprezentowanie barw francuskiego Strasbourg IG.

Amerykański obrońca poprzedni sezon rozpoczynał w fińskim Karhu Kauhajoki. Notował tam średnio na mecz 17.3 punktów, 7 zbiórek, 2.8 asyst oraz 1.3 przechwytów. Podczas sezonu przeniósł się jednak do niemieckiego Eisbaeren Bremerhaven. Tam jego statystyki wynosiły 8.9 punktów, 3.5 zbiórek oraz 2.3 asysty.

Kadra Anwilu Włocławek nabiera już coraz wyraźniejszych kształtów. Na pozycji rozgrywającego jest Louis Hinnant i Marcin Nowakowski. Na pozycji rzucającego obrońcy Dardan Berisha oraz teraz doszedł John Allen. Jako niski skrzydłowy zatrudniony został ponownie Łukasz Majewski, a jako silny skrzydłowy Seid Hajric. Do obsadzenia pozostały głównie pozycje podkoszowe.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *