Wielka przebudowa w Starogardzie?

Polpharma z pierwszymi nazwiskami w aspekcie transferów i w przebudowanym składzie?

Ciężki orzech do zgryzienia będzie miał trener Zoran Sretenović, który niedawno przedłużył umowę na kolejny sezon z Kociewskimi Diabłami. Otóż zanosi się na to, iż były król asyst PLK będzie pozbawiony swoich podstawowych zawodników, z którymi wywalczył Puchar Polski. Tym samym czeka go budowa zespołu od samych podstaw.  Dla działaczy ze Starogardu Gdańskiego nie jest to żadna nowość, a wcześniej z podobnymi problemami mierzyli się Paweł Turkiewicz czy Milija Bogicević.

Roman Olszewski już w wcześniej tj. pod koniec okienka transferowego w lutym, zastanawiał się z trenerem drużyny, najpierw nad uzupełnieniem składu czy wzmocnieniami w klubie.  Teraz wygląda na to, że zarzucone wcześniej sieci wyciągną zawodników do Starogardu na nowy sezon.

Wówczas z ekipą starogardzką wiązano Tomasza Śniega, Grzegorza Arabasa, Damiena Kinlocha czy Mujo Tuljkovića. Teraz okazuje się ,że dwóch pierwszych możemy obejrzeć w trykocie Polpharmy na nowy sezon, a ponadto na ‚stare śmieci’ może powrócić Piotr Dąbrowski (PBG Basket i jego występ w rozgrywkach jest zagrożony z racji wycofania się sponsora; Dąbrowski wywalczył z Polphą brązowy medal w 2010).

Image

 Działacze Polpharmy przyglądają się również sytuacji Michaela Hicksa, który niedawno zawarł związek małżeński z Polką (mieszkanką Starogardu Gdańskiego)  licząc na jego polski paszport! Ponadto nowa umowa została przedstawiona Urosowi Mirkovićowi.

Z tego co udało nam się ustalić to szczegóły umów z Danielem Wallem (eks Siarka), Grzegorzem Arabasem (eks AZS) i Piotrem Dąbrowskim (eks PBG Basket) zostaly już dograne. Jak na razie oficjalnie potwierdzono umowę z Wallem, a wiemy też, iż w trykocie zdobywcy Pucharu Polski 2011 nie obejrzymy już Kamila Chanasa (wybrał Zastal Zielona Góra) , Roberta Skibniewskiego (wybierze Anwil lub WKK Wrocław), Kirka Archibeque’a i Deonty Vaughna. Z kolei Karol Szpyrka wybrał grę dla rezerw Asseco Prokomu pod ręką Pawła Turkiewicza.

Najbliższe tygodnie powinny dać większy obraz ekipie budowanej, od początku, przez trenera Sretenovića.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *