Szymon Szewczyk o krok od zmian barw klubowych

Z Air Avellino do Cimberio Varese7. drużyna minionego sezonu włoskiej Serie A Cimberio Varese jest o krok od zawarcia umowy z 28-letnim reprezentantem Polski. Szymon Szewczyk – bo o nim mowa – ma za sobą rok gry dla Air Avellino i myśli nad ponowną zmianą otoczenia. Szewczyk to były gracz Olimpii Ljubljana, Alby Berlin czy Lokomotiwu Rostow. We Włoszech obok niego z naszych rodaków występują jeszcze Łukasz Koszarek i Jakub Wojciechowski.

Nasz center w swojej poprzedniej drużynie, notował podczas zakończonego niedawno sezonu średnie 14,1 pkt , 6,7 zb oraz 1.8 przech. Ostatnie występy w kadrze Polski zaliczył podczas polskiego Eurobasketu 2009 ze średnimi 5pkt/4zb a obecnie jest w sferze zainteresowań nowego selekcjonera Alesa Pipana.

Co ciekawe popularny Szewcu w nowym klubie spotkałby innych byłych graczy PLK jak Simonas Serapinas (Asseco Prokom) czy Phil Goss (AZS Koszalin).

Woy

Kibic NBA spod znaku Chicago Bulls od 1992 roku. Fan Magica Johnsona i Scottiego Pippena. W PLK na bieżąco śledzący wydarzenia od 1991 roku, fan Rajmondsa Miglinieksa i Josepha McNaulla. Chętnie dzielący się najświeższymi nowinkami oraz historycznymi wydarzeniami, które miał okazję oglądać. Pasjonat statystyk i cyferek. Koszykówkę ogląda na każdym poziomie; od NBA do PLK.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
David Logan opuści ligę hiszpańską

Jeden z najgorszych sezonów ma za sobą Caja Laboral Baskonia. Aktualny (jeszcze przez kilkanaście dni) mistrz Hiszpanii na pewno nie...

Zamknij