Kormoran Sieraków Mistrzem Polski!… kadetów

UKS Kormoran Sieraków zdobył złoto MP U16 pokonując w finale 72:50 zespół STK Czarni Słupsk. Trzecie miejsce zajęła Pyra Poznań, która w półfinale przegrała zaledwie jednym punktem z późniejszymi wicemistrzami, ale już w walce o brąz bez problemu poradziła sobie z UKS Medagro Komorów wygrywając 59:40. Najlepszym zawodnikiem turnieju został rzucający obrońca z Sierakowa Damian Szymczak, który w całym turnieju finałowym zdobywał średnio 18.4 pkt, 7.6 zb, 1.8 ast, 4.4 prz, 1 blk, rzucając z bardzo dobrą skutecznością 54% z gry.

Kormoran Sieraków dominował przez całe spotkanie do połowy prowadząc już 37:18 do końca spotkania powiększając przewagę o kolejne 3 oczka. Oprócz wspomnianego wcześniej Szymczaka, który w finale 16 punktów, 13 zbiórek i 7 przechwytów, w składzie mistrzów polski kadetów warto wyróżnić również środkowego Filipa Pruefera (o którym wspominaliśmy przy okazji Jordan Brand Classic) zdobywcę 15 punktów i 13 zbiórek, rozgrywającego Kamila Zywerta zdobywcę 10 punktów, 6 asyst i 6 zbiórek oraz silnego skrzydłowego Rafała Kotowskiego, który dołożył 10 punktów i 9 zbiórek. W drużynie Czarnych najlepiej spisali się rozgrywający Wojciech Jakubiak, który rzucił 11 punktów i rozdał 6 asyst oraz rzucający Marcin Doluk zdobywca 11 punktów i 5 zbiórek.

W meczu o trzecie miejsce najlepiej spisał się obrońca Pyry Poznań Marek Walczak, który zdobył 17 punktów i 5 asyst. Dwucyfrowe zdobycze punktowe w drużynie brązowych medalistów zapisali na swoim koncie jeszcze Szymon Michalik zdobywca 14 punktów i 13 zbiórek oraz Piotr Błaszczyk, który uzbierał 11 oczek. W drużynie pokonanych na uznanie zasługuje zdobywca double-double Kamil Czosnowski, który miał po 10 punktów i zbiórek.

 

Najlepsi strzelcy turnieju:

1. Łukasz Owczarek (OSiR Trójka Żyrardów) – 22.8

2. Damian Jeszke (MKS Novum Bydgoszcz) – 18.5

3. Damian Szymczak (UKS Kormoran Sieraków) – 18.4

4. Marek Walczak (MKK Pyra Poznań) – 15.8

– Roman Janik (UKS Medagro Komorów) – 15.8

– Jakub Fiszer (UKS Kormoran Sieraków) – 15.8

Najlepsi zbierający:

1. Damian Jeszke (MKS Novum Bydgoszcz) – 14.8

2. Szymon Michalik (MKK Pyra Poznań) – 12.8

3. Alan Nowakowicz (MKS Ósemka Skierniewice) – 12.0

Najlepiej asystujący:

1. Damian Jeszke (MKS Novum Bydgoszcz) – 5.8

2. Kamil Zywert (UKS Kormoran Sieraków) – 5.4

3. Michał Lipski (MKS Ósemka Skierniewice) – 3.5

 

Zapamiętajcie te nazwiska, bo z pewnością będą się w przyszłości pojawiać w mediach!

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *