Lampe MVP!

Niezwykle miło jest nam poinformować naszych czytelników, że polski koszykarz występujący na co dzień w lidze rosyjskiej w drużynie Unicsu Kazań został wybrany najwartościowszym graczem Beko Proffesional Basketball League!

Maciej Lampe z pewnością zasłużył na to wyróżnienie prezentując równą formę przez cały sezon, który jeszcze trwa (obecnie liga jest w trakcie półfinałów).

Polski skrzydłowy ( w Unicsie występuje z reguły na pozycji środkowgo) w 25 spotkaniach BPBL był trzykrotnie wybierany graczem kolejki a marcu i maju został wybrany graczem miesiąca. Ponadto jest drugi na liście strzelców w lidze, drugi pod względem skuteczności z gry, trzeci w zbiórkach i ma rekord bloków z jednym meczu -4. W rankingu EVAL zajął drugą lokatę.

Jego średnie z obecnego sezonu wynoszą 17.2 punktów, 7.2 zbiórki, 1.4 asysty, 0.8 bloków, 0.5 przechwytów.

Lampe trafił oczywiście także do piątki najlepszych graczy sezonu, gdzie obok niego prezentują się: Patrick Beverly, Keith Langford, Henry Domercant i Sergey Monya.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lampe ogrywa Kelatiego

W pojedynku dwóch naszych reprezentantów Polski górą Maciej Lampe, który wraz ze swoim Unicsem bez problemów pokonał Khimki Moskwa w...

Zamknij