3-2  i  jeden krok Zgorzelczan do złota!!

Wynik: 79:84 (17:18, 19:13, 16:23, 12:10, d. 15:20)

Punktowali:
Asseco Prokom:: Qyntel Woods 18, Daniel Ewing 15, Adam Hrycaniuk 13, Krzysztof Szubarga 10, Ronnie Burrell 7, Ratko Varda 6, Piotr Szczotka 4, Courtney Eldridge 3, Tommy Adams 3, Adam Łapeta 0.

PGE Turów: David Jackson 18, Torey Thomas 17, Konrad Wysocki 11, Michał Gabiński 11, Robert Tomaszek 11, Daniel Kickert 10, Bartosz Bochno 3, Michael Kuebler 2, Ivan Zigeranović 1.

MVP spotkania: Torey Thomas i David Jackson. Pierwszy pociągnął grę Turowa zarówno w trzeciej kwarcie jak i w dogrywce (2x3pkt) łącznie notując dublet na poziomie 17pkt i 10as (miał tylko jedną stratę piłki). Drugi obudził się na dobre w czwartej odsłonie najpierw trafiając istotną trójkę z lewego rogu atakowanego kosza, a chwilę później wymusił na Woodsie akcję 2+1. Ponadto punkty z rzutów wolnych Jacksona (18pkt i 5zb) przypieczętowały istotną dla losów finału III wygraną gości.

Zawiedli w 5. spotkaniu: Tommy Adams (1/5 z gry) i mimo 18 oczek Qyntel Woods. Niektóre próby rzutów Woodsa były bardzo dalekie od celu..a nie wiadomo też czy Tomas Pacesas nie popełnił błędu stawiając na MVP poprzednich finałów jako na pierwszą opcję w ataku. Efekt na 19.oddanych rzutów Woods trafił tylko 7..

Kolejny pechowiec finałów (po Robercie Witce) – Ivan Zigeranović ( złamany nos i rozcięta powieka )

Kluczowe momenty spotkania:

1-szy to trzecia kwarta, podczas której goście dogonili rywala, niwelując pięcio-punktową stratę, a następnie wychodząc na prowadzenie 56:52.

2-gi to początek dogrywki i dwie seryjnie trafione trójki – MVP sezonu – Torey’a Thomasa.

Liczby spotkania:

35 – tyle punktów zdobyły obie ekipy w dogrywce, a to oznaczało więcej niż suma ich punktów podczas drugiej czy czwartej odsłony! przypomnę dogrywka liczy dwa razy mniej czasu (5min) niż kwarta!!

18 – strzelecki rekord sezonu Qyntela Woodsa

6 – liczba graczy Turowa z podwójną zdobyczą punktową

Istotna statystyka i do poprawy dla Mistrzów Polski:

Skuteczność z gry: 46 do 38 na korzyść graczy Jacka Winnickiego

Ponadto żadna drużyna w ostatnich latach w PLK, prowadząc w finale 3-2 nie przegrała go.

6. mecz finałów w najbliższy piątek w Zgorzelcu (godz. 18,00)