My też wierzymy!

Już pod koniec lipca Polska Reprezentacja do lat 18 będzie grała w Mistrzostwach Europy, które odbędą się we Wrocławiu. To jest drużyna, która w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata U17 w Hamburgu zdobyła srebrny medal ulegając dopiero w finale reprezentacji USA. Dwójka Polaków znalazła się w najlepszej piątce turnieju: rzucający obrońca Mateusz Ponitka i środkowy Przemysław Karnowski. Zespół prowadzony przez trenera Jerzego Szambelana będzie z pewnością głównym faworytem mistrzostw odbywających się we Wrocławiu. Nasi „srebrni” chłopcy właśnie rozpoczęli przygotowania od zwycięstwa w corocznym turnieju Holland Nordic Basketball Tournament w Groningen. Jak tu nie wierzyć w sukces na ME?

Polacy w finale bez większych problemów pokonali 69:55 Reprezentację Norwegii do lat 20. Najlepszym strzelcem naszego zespołu w finale był reprezentujący Polonię 2011 Warszawa rzucający obrońca Michał Michalak, który zdobył 22 punkty i dołożył do tego 6 zbiórek. MVP został wybrany jednak silny skrzydłowy Piotr Niedźwiedzki (WKK Wrocław), który w tym pojedynku zaliczył double-double na poziomie 10 punktów i 12 zbiórek. Warto odnotować też występy skrzydłowego Tomasza Gielo (5 punktów, 16 zbiórek!), rozgrywającego Grzegorza Grochowskiego (14 punktów, 4 ast, 3 prz) oraz obrońcy Filipa Matczaka (wybrany najlepszym obrońcą turnieju), którzy na co dzień trenują w SMSie Władysławowo.

W spotkaniu nie zagrał Przemysław Karnowski (SMS Władysławowo), który też we wcześniejszych spotkaniach nie grał zbyt długo być może nie do końca jeszcze wrócił do formy po tym drobnym urazie, o którym mówiło się w trakcie jego występów w Nike Hoop Summit i trener dał mu odpocząć. Drugi nasz reprezentant w NHS 2011 Mateusz Ponitka (Politechnika Warszawska) też najwyraźniej odczuwał zmęczenie po wyjeździe do USA i dostawał sporo odpoczynku. W finale zdobył 10 punktów i 5 zbiórek grając przez 23 minuty. Po tym jak był z 17 punktami najlepszym strzelcem Reszty Świata w meczu z USA oczekiwania wobec niego z pewnością są nieco większe.

Warto przy tej okazji wspomnieć o świetnej akcji promocyjnej wrocławskich Mistrzostw Europy. Profil akcji „I believe” na Facebooku polubiło już ponad 1200 osób. My też wierzymy w naszych reprezentantów i w ich sukces nie tylko na zbliżających się mistrzostwach, ale także w dalszej karierze. Zachęcam do uwierzenia i polubienia tej akcji oraz oczywiście do wsparcia naszej reprezentacji we wrocławskich halach. Na zachętę zamieszczam jeden z filmików promujących kampanię oraz highlights z finału Mistrzostw Świata U17 2010.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *